Najnowsza technologia wkracza na rynek kurierski

W dzisiejszym świecie trzeba szybko reagować na zmieniające się otoczenie, szczególnie w przypadku biznesów powiązanych z e-handlem. Dlatego właśnie prężnie rozwijająca się branża kurierska zaczyna wprowadzać najnowsze technologie do swych usług.

Współczesna technologia ewoluuje w bardzo szybkim tempie, także ciężko przewidzieć jakie innowacje mogą zostać wprowadzone w przeciągu najbliższych lat i jak bardzo mogą zmienić one nasze życie. Okazuje się, że nawet branża kurierska idzie z duchem czasu i dostosowała najnowsze wynalazki do swoich usług. Takie kreatywne zastosowanie nowej technologii zdecydowanie ułatwia nam życie.

Przesyłka dostarczona dronem?

Od jakiegoś czasu firma Amazon mówi o pewnym nietypowym rozwiązaniu, jakie planuje wprowadzić do swych usług. O co chodzi? Otóż firma planuje wykorzystać drony – latające, zdalnie sterowane samoloty – do… rozwożenia paczek. Mimo, że wizja nieba usłanego małymi samolotami z przyczepionymi do nich paczkami wygląda jak scena z „Piątego Elementu”, to jest ona całkiem realna. Pomysł jest już w fazie testów, jednak musi upłynąć jeszcze sporo czasu zanim zostanie w całości zoptymalizowany i wprowadzony w życie. Kolejnym dość rewolucyjnym pomysłem jest tzw. big data, czyli przetwarzanie danych w chmurze i użycie algorytmów sztucznej inteligencji do efektywnego wspomagania decyzji związanych z zakupami. Wyglądałoby to tak, że użytkownik przeglądający różne oferty i produkty będzie otrzymywał, np. drogą mailową, propozycje zakupienia poszczególnych produktów, która według tego, co wcześniej przeglądał, będzie najlepszą ofertą właśnie dla niego. Będzie to oznaczało, że klient otrzyma gotową propozycję zakupową, jeszcze zanim pojawi się w nim samym decyzja, o dokonaniu tego właśnie zakupu. Za pomocą sztucznej inteligencji będzie można pomóc klientowi dokonać najlepszego wyboru.

Rozwój Internetu a rozwój technologiczny

Coraz częściej korzystamy z Internetu podczas załatwiania codziennych spraw. Za jego pomocą rozmawiamy z innymi, robimy zakupy czy operujemy naszym kotem bankowym. Okazuje się również, że coraz rzadziej potrzebujemy do tego komputera. Wystarczy najnowszy telefon i kilka niezwykle ułatwiających życie aplikacji, aby załatwić wiele spraw podczas wizyty w ulubionej kawiarni. Wiele firm kurierskich opracowuje własne rozwiązania mobilne, które pozwalają nam śledzić status zamówienia lub wskazują najbliższy punkt, w którym możemy odebrać naszą paczkę. Tak naprawdę liczba możliwości jest nieograniczona i każda fantazja, która jeszcze kilka lat temu wydawałaby się powieścią science-fiction, jest dzisiaj możliwa.