Odbieramy przesyłkę

Osobisty odbiór przesyłki i wszystko, co się z tym wiąże przyprawiają cię o zawroty głowy? Każdy z nas kojarzy te absurdalne godziny doręczeń, kiedy większość normalnych ludzi jest w pracy, poza domem. Oto kilka rad, jak w prosty sposób rozwiązać wszelkie niedogodności związane z odbieraniem przesyłek.

Firmy kurierskie często podają takie godziny doręczeń, które uniemożliwiają osobisty odbiór paczki. W końcu między godziną 8 a 16, większość społeczeństwa pracuje. Pamiętaj jednak, że firma kurierska jest również miejscem pracy a kurierzy to pracownicy, tacy sami jak ty, którzy chcą wrócić do swoich rodzin i domów o ludzkiej porze. Zamiast niepotrzebnie się denerwować, wystarczy odpowiednio przekierować przesyłkę.

Twoje miejsce pracy również posiada adres

Jednym z rozwiązań jest podanie adresu swojego miejsca pracy, na który ma być dostarczona przesyłka. Oczywiście wszystko zależy od charakteru twojej pracy i nastawienia szefa, jednak w większości wypadków, w normalnym środowisku, nie jest to źle widziane. Problem może okazać się jednak wtedy, gdy przesyłka jest dużych rozmiarów i ciężkiej wagi. Nie każdy z nas posiada odpowiednio przystosowany samochód, co więcej, większość z nas w ogóle nie używa auta jako środka transportu. Wtedy jesteśmy skazani na próbę przewiezienia nielekkiej paczki komunikacją miejską, a w godzinach szczytu może być to nie lada problem. Jest to więc dobre rozwiązanie, w sytuacji kiedy wiemy, że paczka nie jest zbyt duża albo mamy odpowiednie środki, aby przewieźć ją do domu.

Osoba upoważniona

Innym, najwygodniejszym wyjściem z tej sytuacji jest upoważnienie osoby drugiej. Często pod naszym adresem zameldowani są inni członkowie rodziny, którzy mogą nam pomóc w odbiorze paczki. Pamiętaj jednak, że problem może pojawić się w przypadku, gdy odbioru przesyłki ma dokonać osoba niepełnoletnia. Teoretycznie nie może złożyć pokwitowania, jednak w praktyce rzadko kiedy kurier wymaga wylegitymowania się dowodem osobistym. Dodatkowo niektóre firmy, jak UPS, pozwalają na odbiór przesyłki osobom od 16 roku życia, chyba że przy zleceniu zastrzeżono, że musi to zrobić osoba dorosła. Kiedy mieszkasz sam, możesz poprosić o odbiór kogoś z sąsiedztwa. Po nadaniu przesyłki, kiedy zostanie już wyznaczony kurier doręczający, należy skontaktować się z biurem i ustalić adres, pod który przesyłka zostanie wysłana, lub poprosić o numer kuriera i z nim ustalić detale. Podczas takiej rozmowy musisz koniecznie posiadać numer listu przewozowego.