PoradyTransport

Jak negocjować cenę samochodu w salonie?

Jak negocjować cenę samochodu w salonie?

W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez samochodu. Ludzie coraz częściej decydują się na zakup nowych aut. Nie jest to jednak tania inwestycja. Ponadto zakup auta wiąże się z wieloma wątpliwościami i koniecznością dokładnego zbadania rynku. Duża inwestycja, jaką jest zakup auta z salonu, sprawia, że częstym sposobem na obniżenie kosztów zakupu jest negocjacja końcowej ceny pojazdu.

Czy można negocjować cenę w salonie?

Ceny samochodów podawane przez salony często bywają nieznacznie zawyżone. Dlatego też możliwe, a nawet rekomendowane jest negocjowanie ostateczniej ceny zakupu. Nie należy się tego obawiać, bowiem często sprzedawcy samochodu zależy bardziej na sprzedaży auta, niż jego potencjalnemu klientowi na jego zakupie. Warto jednak poznać odpowiednie techniki i sposoby, które znacznie ułatwią ten proces.

Sposoby na negocjację ceny samochodu w salonie

Wiele osób zadaje sobie zapewne pytanie, jak negocjować cenę samochodu w salonie i czy mają oni odpowiednie do tego predyspozycje. Aby skutecznie negocjować cenę w salonie wcale nie trzeba być profesjonalnym kupcem. Warto jednak znać podstawowe zasady, którymi należy się kierować. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim odpowiedni i schludny wygląd. Sprzedawcy dużo przychylniej patrzą bowiem na klienta, którego wygląd nie budzi żadnych zastrzeżeń.
Aby skutecznie podjąć próby negocjacji należy wcześniej dobrze zapoznać się z upatrzonym autem. Znajomość jego historii oraz wad i zalet może znacznie pomóc w skutecznej negocjacji. Chcąc zbić cenę auta, nie należy również zaczynać od tego rozmowy. Należy natomiast być miłym i utrzymywać kontakt wzrokowy ze sprzedawcą. Wzbudzi to w nim dużo większe zaufanie. Ponadto warto ustalić pewne granice co do ceny końcowej. Przy negocjacjach nie należy bowiem zbytnio przesadzać.

Bonusy w salonach

W przypadku oporu ze strony sprzedawcy w kwestii negocjacji końcowej ceny auta, warto pójść w drugą stronę i postarać się ugrać dodatkowe wyposażenie auta. Salony samochodowe często dają bowiem nabywcy auta różnego rodzaju bonusy, na przykład w postaci dodatkowego elementu wyposażenia bądź nowych opon. Jeżeli negocjacje cenowe nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, warto wynegocjować dla siebie różnego rodzaju rabaty oraz drobne prezenty. Nierzadko wynegocjowane bonusy mogą bowiem przynieść spore zyski i nawet jeżeli nie uda się zakupić auta po niższej cenie, można zyskać dodatkowe wyposażenie do samochodu, które również będzie miało sporą wartość.

Udostępnij