MechanikaPoradnik

W jaki sposób wyciągnąć wgniecenie w samochodzie

W jaki sposób wyciągnąć wgniecenie w samochodzie

Wiele osób zastanawia się, jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie. Często wizyta u blacharza w przypadku drobniejszych uszkodzeń karoserii powinna być ostatecznością. Zostawienie auta w warsztacie na kilka dni może być sporą przeszkodą. Oprócz tego każde pozafabryczne lakierowanie elementów będzie zostawiało ślady i przy odsprzedaży mogą pojawiać się podejrzenia o to, czy auto jest powypadkowe.

Jak wyciągnąć wgniecenie w samochodzie?

Warto pamiętać, że niewielkie ,,obcierki” oraz wgniecenia, które nie pociągają za sobą uszkodzeń lakieru, możemy naprawić w dość prosty sposób. Należy pamiętać, że poza prostowaniem wgnieceń w plastikowych błotnikach bądź zderzakach da się wyprostować poprzez podgrzanie. Dobrze wiedzieć, że zwykle niefachowa próba wyprostowania wgniecenia w samochodzie uniemożliwia potem uzyskanie idealnego efektu przez fachowca. W takim wypadku pozostanie tylko użycie tradycyjnych metod, tj. malowanie oraz szpachlowanie. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że usługi fachowców artystów nie należą do najtańszych rozwiązań. Usunięcie pojedynczego wgniecenia parkingowego to koszt około 200 – 250 złotych. Jeżeli wgniotek jest więcej, to oczywiście cena za zlikwidowanie jednej może nieco spaść. Trzeba też wspomnieć o tym, że dilerom nowych aut, które często ulegają uszkodzeniom na wielkich placach, opłaca się nawet mozolniejsze usunięcie wgnieceń po gradobiciu – nie robią tego sami, a zlecają prace fachowcom w tej dziedzinie.

Usuwanie wgnieceń

Należy pamiętać, że przed prostowaniem lakier samochodu powinien być perfekcyjnie czysty. Wszelkie wgniecenia plastiku prostować się będzie bardzo łatwo, a w metalu niestety trudniej. Jeżeli pod lakierem jest szpachla, to raczej prostowanie się nie uda. Warto podkreślić, że jedną z metod wyciągania wgnieceń będzie pociąganie za grzybki, które klejone są klejem na gorąco. Należy pamiętać, że plastikowy grzybek powinno przykleić się do wgniecenia. Najlepiej w okolicy jego środka. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że udarowe pociągnięcia będą znacznie skuteczniejsze niż siłowanie się z blachą, która jest oporna. Oprócz tego dużo łatwiej będzie zachować potrzebną precyzję. Wgniecenie w samochodzie można wyciągnąć także domowymi sposobami. Popularne jest usuwanie wgnieceń gorącą wodą. Trzeba ją polać wokół miejsca wgniecenia. Następnie należy przyłożyć przepychacz bądź przyssawkę i pociągnąć ją do siebie. Ruch ten trzeba powtarzać wiele razy, aż do momentu uzyskania efektu prostej karoserii. Sposobów jest kilka, jednakże najlepiej jest to zrobić u specjalisty.

Udostępnij